Responsive dizayn nədir?
Təsəvvür edin ki, sevdiyiniz oyunu kompüterdə böyük ekranda oynayırsınız. Hər şey mükəmməl görünür. Sonra telefonu əlinizə alıb eyni oyunu açırsınız —...
Daha çox oxu
veb proqramlaşdırma+3
HTML nədir
16.06.202600:47
HTML nədir?
Övladınız veb-proqramlaşdırmanı öyrənməyə yeni başlayıbsa — ya da siz özünüz IT sahəsinə ilk addımları atırsınızsa — çox güman ki, artıq eşitmisiniz: ...
veb proqramlaşdırma+4
Post image
26.05.202611:45
Frontend developer nə edir?
Telefonunuzda TikTok-u, Instagram-ı açanda gözəl animasiyalar görürsünüz. YouTube-da video izləyəndə o rahat oynatma düyməsi əlinizin altındadır. Sevd...
web development+5
25.02.202612:53
Backend Development nədir?
Frontend və backend haqqında danışanda adətən belə deyirik:Frontend – saytın görünən hissəsidir.Backend – arxa məntiqidir.Amma “arxa məntiq” dedikdə k...
backend+11
27.11.202511:15
Uşaqlar üçün proqramlaşdırma bilikləri artıq lüks deyil — gələcəyin ən vacib bacarıqlarından biridir. Valideynlər övladlarının məntiqini, yaradıcılığı...
30.10.202510:59
Python – Uşaqlar üçün ən asan proqramlaşdırma dili
Texnologiya dövründə uşaqların gələcəyinə ən böyük sərmayə – proqramlaşdırma bilikləridir. 💡Python isə bu sahəyə başlamaq üçün ən uyğun və asan dildi...
python+1
23.10.202517:49
Django, Python proqramlaşdırma dili ilə yazılmış güclü və populyar bir veb framework-dür. O, veb saytlar və tətbiqləri daha sürətli və asan yaratmaq ü...
Django
14.08.202510:53
Hogwarts məktəbində hər bir sehrbazın öz sehr çubuğu olduğu kimi, müasir dünyada hər bir “gənc sehrbaz”ın da öz texnoloji aləti – kompüteri var. Amma ...
Harry Potter+1
12.06.202510:47
Uşaqları məktəbdəki akademik çətinliklərə və uğurlu bir karyeraya necə hazırlaya bilərik?Valideynlər üçün bu sualın cavabı getdikcə daha da aydın olur...
uşaqlar üçün python+5
22.04.202515:54
Kodlaşdırma zaman keçdikcə yalnız proqramçılar üçün deyil, demək olar ki, hər kəs üçün önəmli bir bacarığa çevrilir. Bu gün texnologiyanın sürətli ink...

Что такое адаптивный дизайн?
Представьте, что вы играете в свою любимую игру на большом экране компьютера. Все выглядит идеально. Потом берешь трубку и открываешь ту же игру — но ...
Что такое HTML?
Если ваш ребёнок только начинает изучать веб-разработку — или вы сами делаете первые шаги в IT — скорее всего вы уже слышали: «Сначала изучи HTML». И ...
Когда вы открываете TikTok или Instagram на своем телефоне, вы видите красивые анимации. Когда вы смотрите видео на YouTube, у вас под рукой удобная к...
Когда мы говорим о frontend и backend, обычно звучит так:Frontend — это видимая часть сайта.Backend — это логика «за кулисами».Но что именно подразуме...
Как дети изучают веб-программирование в JET School?Навыки программирования для детей — это уже не роскошь, а один из важнейших навыков будущего. Родит...
В эпоху технологий самая большая инвестиция в будущее детей — это знания программирования. 💡Python — наиболее подходящий и простой язык для начала в ...
Django — это мощный и популярный веб-фреймворк, написанный на языке программирования Python. Он разработан для более быстрого и простого создания веб-...
В школе Хогвартс у каждого волшебника есть своя волшебная палочка, точно так же в современном мире у каждого "юного волшебника" есть свой технологичес...
Как мы можем подготовить детей к академическим трудностям в школе и успешной карьере?Для родителей ответ на этот вопрос становится всё более очевидным...
Со временем кодирование становится важным навыком не только для программистов, но практически для каждого. В условиях стремительного развития технолог...